Kaše jako start dne

Abyste hned po probuzení dobře a rychle fungovali, potřebujete mít v těle správný druh jídla, které vás k počáteční denní aktivitě nakopne. Vhodnou volbou je domácí kaše, která obsahuje řadu vitamínů, minerálů a chutí. Vše ve zdravé podobě a přitom je stejně výtečná a energetická na celé vaše uspěchané dopoledne.
müsli kaše

Co taková kaše musí obsahovat?

Tuky – Cukry – Vitamíny – Bílkoviny – Energii
Do kaše musíte přidat suroviny, které se navzájem nebudou rušit a dobře se spojí. Výhodou snídaňové kaše je fakt, že si takovou kaši můžete připravit večer a ráno ji pohodlně a bez starostí už jen sníst.
·        Základ by měla tvořit nutriční složka v podobě vloček, nebo cereálií (neochucených). Můžete si vybrat dle libosti a vaší chuti.
·        Dále záleží na tom, jakou chuť by měla vaše kaše mít. Přidat si můžete různé druhy ovoce (čerstvé nebo sušené) nebo jakékoliv jiné plody.
·        Vynikající variantou je přidat do ní chia semínka, které obsahují spoustu antioxidantů, jsou energeticky hodnotné, obsahují Omega 3 mastné kyseliny a vlákninu.
·        Jako sladidlo můžete použít med, různé druhy přírodních sirupů nebo sladidlo ze stévie. Použít můžete i kousky kvalitní hořké čokolády.
·        Aby měla kaše tu správnou konzistenci a obsahovala i mléčnou složku přidejte do ní mléko, tvaroh nebo jogurt. Vločky tak nasají všechnu tekutinu a kaše bude výtečná.
chia semínka
Snídaně je bezpochyby nejdůležitější jídlo dne.Nastartuje náš den a je opravdu důležité, do jaké míry věnujeme pozornost tomuto jídlu. Obecně by měla být sytá, výživná a přinést nám energii, která je pro začátek dne neskutečně potřebná. Nikdy byste neměli vycházet z domu nalačno a jen s hrnkem kávy ve vašem žaludku. Může vám to přinést zdravotní potíže, o které určitě nestojíte.
Jakou kaši si můžete udělat a střídat přitom vaše chutě?
1.     Čokoládová
2.     Oříšková
3.     Ovocná
4.     Celozrnní
5.     Kávová
6.     Medová