Thursday, 2 September 2021

Rychlé melounové osvěžení pro horké letní dny

Salát z tropického ovoce a agaru

Legrační, originální, nádherný a chutný. Takový je salát z tropického ovoce, který je utvořen v melounové slupce a zalitý do želatiny z agaru. Je to velká dobrota a určitě za něj sklidíte spoustu pochvalných komentářů.

Na ovocný salát s agarem budete potřebovat:

  • Meloun – 1 ks

  • ananas – ½ ks

  • kiwi – 2 ks

  • pitaya (dračí ovoce) – 1 ks

  • malá papája – ½ ks

  • borůvky – 80 g

  • jablečná šťáva – 750 g

  • agar – 3 lžíce

ovocný salát

Meloun rozkrojte na polovinu a kulatou lžící z něho vykrájejte malé kuličky. Zbytek dužniny vyjměte ven ze slupky a odložte na jiný recept. Kuličky pak vraťte zpět do melounové misky.

Oloupejte ananas, kiwi, dračí ovoce a papáju a jejich dužninu nakrájejte na malé kostičky, které vložte do melounové dutiny. Přisypejte také borůvky.

Do kastrůlku nalijte studenou jablečnou šťávu a rozpusťte v ní agar. Zahřejte směs na kamnech a přiveďte k varu. Vařte za stálého míchání 1 minutu, odstraňte z povrchu pěnu a odstavte z kamen. Nechte tekutinu zchladnout a pomalu ji nalijte do melounu s ovocem. Důkladně vše promíchejte a vložte do lednice vychladit alespoň na 4 hodiny.

Hotový meloun rozkrájejte na kulaté plátky, ty rozdělte na čtvrtiny a podávejte.

Melounové nanuky na špejli

meloun na špejli

Prostě meloun. Jenom na dřívkách od nanuků. Získáte tak báječné party osvěžení, které se skvěle hodí zejména na dětské oslavy, ale i pro všední letní horké dny.

Budete potřebovat:

  • Meloun – 1 ks

  • nanukové tyčinky

Meloun nakrájejte dlouhým nožem na kulaté plátky. K tomuto účelu se bude hodit, pokud seženete vodní meloun poněkud protáhlého, oválného tvaru. Bude se vám oproti těm kulovitým mnohem snáze krájet.

Úzkým a dlouhým nožem vytvořte několik zářezů ve slupce po obvodu celého kruhového plátku, a to tak, aby byly v dostatečné vzdálenosti od sebe. Mělo by jich být nejlépe osm a vyjít by měly přibližně proti sobě.

Do každého zářezu vložte jedno nanukové dřívko a jemně ho vtlačte do dužniny tak, aby ven koukala přibližně jedna třetina jejich délky.

Rozkrájejte melounový plátek tak, abyste vytvořili pravidelné trojúhelníčky s klacíkem uprostřed. Nesundávejte je ale z podnosu a tak, jak jsou, je vložte do mrazáku asi na 2 hodiny.

Thursday, 15 October 2020

TIPY A TRIKY: Domácí pedikúra snadno a rychle

Jak správně pečovat o své nohy při domácí pedikúře? V tomto odvětví existují chyby, kterých se dopouštíme, stejně jako existují chyby v jiných oblastech krásy a zkrášlování nebo líčení. Jaké jsou v pedikúře? Co děláme správně, na co bychom se měli zaměřit a jakým způsobem nebo jak často bychom měli o své nohy pečovat?

Všechno, co vás může o domácí pedikúře zajímat, se dozvíte v tomto článku.
– Ačkoli nás to svádí k péči pouze v létě, kdy chodidla a nohy ukazujeme nejvíce, naše nohy, prsty a nehty a samozřejmě také naše pokožka a problematické suché paty potřebují péči celoročně
– V létě je však potřeba tuto péči znásobit proto, že je pokožka vystavována neustálému vysoušení


Zapomeňte v létě na tenisky

Ukažte, že se umíte o své nohy starat a dopřejte jim péči, kterou potřebují. Potom se nemusíte ani trochu stydět, ukázat své nohy na veřejnosti. Ať už boso na pláži, v sandálech ve městě nebo v nádherných botách na podpatku s volnou patou nebo s volnou špičkou na jakémkoli večírku, zahradní párty, oslavě nebo třeba letní svatbě!
Neskrývejte svá chodidla pod ručníkem, v písku nebo v uzavřených botách. Boj s popraskanou kůží není tak marný, jak se vám to může jevit!


Stačí, když se budete držet následujícího seznamu pravidel:

1. Lázeň
Hýčkejte svá chodidla a dopřejte jim velkou a dlouhou lázeň. Každá procedura v kosmetice jí začíná, nohy nejsou výjimka. Ať už se zbavujete zrohovatělé kůže nebo zápachu, vždycky si dejte lázeň s mořskou solí.
2. Obrušujte
Po lázni si zvolte vhodnou pemzu. Kůži neodřezávejte.
3. Peeling
Stejně jako zbytku těla, dopřejte nohám i peeling!
4. Hydratace
Nezapomínejte po proceduře nohy zabalit do hydratačního mléka nebo oleje, který je dostatečně mastný. Použijte kokosový olej nebo sádlo, abyste zamezili vysoušení pokožky pat.

Saturday, 11 April 2020

Vytvořte si dokonalou domácí kancelář

Mnoho zaměstnanců nyní přešlo na home office a vykonávají své obvyklé činnosti z domova. A hodně lidí na to není vůbec zvyklých. Možná jste měli pocit, že to bude pohodlnější a jednodušší, jenže není. Důvod je jednoduchý. Nemáte klidné místo, pohodlnou židli nebo ideální osvětlení.

Nejlepším řešením zařízení interiéru obecně je využít odborníky. Bytoví architekti vám navrhnou dokonalý prostor pro práci, relax a trávení volného času s rodinou. Možná si myslíte, že home office je jen malý stůl a židle, ale není to pravda. Je toho mnohem víc, na co musíte myslet. A jen odborník dokáže prostor navrhnout tak, abyste mohli dělat stejně efektivně jako v běžné kanceláři.

Home office černobílá

Co všechno potřebujete?

Ne, opravdu nejde jen o stůl. Abyste mohli vykonávat svou činnost dobře, efektivně a rychle, potřebujete toho hodně. Klid, hodně světla, ideální teplotu a pohodlí. Umístění koutku se bude hodně odvíjet od toho, kdy se pouštíte do povinností. Máte-li plný úvazek a děláte především v době, kdy je partner v zaměstnání a děti ve škole, můžete ho umístit k oknu do obýváku. Pokud jsou pro vás aktivnější večery, budete muset vybrat místo vzdálené od pohovky a televize.

Domácí pracovní prostor

Výběr stolu

Měl by mít hlavně dostatek úložného prostoru a velkou desku podle toho, co vše na ni potřebujete umístit. Nezapomínejte na šuplíky. Jedině tak se nebudou dokumenty povalovat po celém bytě a budete v nich mít pořádek. A hlavně je budete mít vždy po ruce. Skvělým pomocníkem je také nástěnka, na které můžete sledovat akutní úkoly, dávat si tam poznámky apod.

Židle

Poslední nezbytný aspekt je samozřejmě židle. Sami jistě nejlépe víte, co vám vyhovuje. Nastavte si správnou výšku a polohu pohodlné židle a váš den bude hned lepší. Bolavá záda k produktivitě nepomohou. Přesně naopak. A pokud chcete své myšlení ještě trochu nakopnout, zvolte správné barvy. Nejlepší jsou teplé barvy jsou skvělé pro kreativní povolání, studené naopak pro lidi, kteří se zabývají financemi, účetnictvím nebo IT.

Monday, 9 March 2020

Žehlení nemusí být nutné zlo. Jak na to, aby vás tato práce bavila?

Žádná domácnost se neobejde bez tak důležité činnosti, jakou žehlení bezesporu je. Pračka prádlo vypere a sušička ho usuší, vyžehlit ho však musíte vy. Na to žádný automatický přístroj zatím neexistuje. I do mandlu nakonec to prádlo je třeba vložit osobně. Přitom žehlení nemusí být otravnou prací, které se věnujete jen s velkým sebezapřením.Moderní elektrická žehlička má i funkci napařování

Historie žehlení

Dnes si asi už neumíme příliš představit, jak žehlili prádlo naši předkové. I oni chtěli chodit jako ze škatulky a k tomu nejprve používali válečky. Horká žehlička se objevila až v 15. století a původně vypadala jako hlazený litinový blok s držadlem, který se nahřál například nad ohněm. Žehlení bylo zdlouhavé a pracné. Později byla taková žehlička zdokonalená o prostor pro dřevěné uhlí, které přece jen udrželo jakousi stálejší teplotu. Ve 20. století se pak objevily elektrické žehličky s topnou spirálou, které práci značně ulehčily.

Jak vybrat vhodnou žehličku

V současné době je nabídka žehliček na trhu poměrně pestrá, a to nejen do barev jejich provedení. Ostatně barevné provedení nejspíš nebude zrovna to, čím byste se při výběru žehličky měli řídit. Aby se vám opravdu dobře žehlilo, měla by být žehlička vybavena funkcí napařování, kdy horký vzduch prádlo zvlhčí, a žehlení je tím pádem snadnější.
Ke koupi jsou ovšem systémové parní žehličky, které mají bojler na vodu. Není pak nutné vodu do žehličky neustále doplňovat, přitom vyrobí dostatek páry k pohodlnému žehlení.
Existují ovšem i cestovní žehličky, jež jsou malé a skladné. Výborné jsou na pracovní cesty i dovolenou, protože v zavazadle nezaberou příliš místa.Původně byly žehličky z těžké litiny

Jak vlastně žehlit?

Před vlastním žehlením byste si měli jednotlivé kusy vypraného prádla rozdělit podle toho, na jakou teplotu je třeba je žehlit. Začínáte od toho, které vyžaduje nejmenší teplotu, a postupně na teplotě přidáváte. Někdo rád při žehlení poslouchá rádio nebo jedním okem sleduje televizi. Práce tak jde lépe od ruky.

Saturday, 1 February 2020

Jaké spotřebiče nesmí chybět v moderní kuchyni?

Jedním z nejdůležitějších spotřebičů v kuchyni je lednice, nejčastěji v podobě kombinované (lednice a mrazák dohromady), ale někteří preferují lednici bez chladící části a mrazák ve spíži. Lednice může být samostatná nebo vestavná, uživatel si vybírá podle požadovaného vzhledu a stylu kuchyně. Vestavná lednice je designově zajímavým řešením, které nenarušuje jednolitost prostoru, a zjednodušuje úklid. Mezi důležité funkce patří No frost, kdy se v mrazící části nedělají ledové kry a její energetická náročnost je mnohem nižší. Dejte si však pozor na samotné rozměry lednice, větší rozměry vždy neznamenají ideální uspořádání vnitřního prostoru. Vhodným vybavením jsou skleněné police, plastové přihrádky v mrazící části či organizéry na zeleninu a vejce.
myčka a trouba
Co se týká varných desek, dříve nejoblíbenější plynová varná deska byla časem vytlačena elektrickou sklokeramickou deskou, na kterou uživatelé mohli dát stejné hrnce jako na plyn. Ale po nástupu indukčních varných desek se začalo ve velkém množství prodávat speciální nádobí na indukce, kde je podmínka magnetického dna, jež lépe rozvádí teplo a je tepelně úspornější. Při ohřevu hrnce nedochází k ohřevu varné plochy jako u sklokeramické desky, tím pádem nehrozí riziko popálení. Mezi její hlavní nevýhodu patří vyšší pořizovací cena a nutnost investovat do nádobí.
Při výběru další důležité součásti kuchyně, trouby, je nutné promyslet to, jaké funkce budou využity a pro kolik osob bude trouba péct. Mezi hlavní požadavky patří funkce horkovzdušná, kdy je teplo rovnoměrně v troubě rozloženo a jídla různých typů mohou být připravena zároveň. Dále pak parní ohřev, využití teplotních sond či čistící funkce pyrolýzy, kdy je trouba zahřáta na vysoké stupně a veškeré nečistoty uvnitř jsou spáleny. Po vychlazení stačí troubu otevřít a setřít prach.
moderní kuchyně
Mezi oblíbené menší kuchyňské spotřebiče dále patří kávovary, kuchyňské roboty či domácí pekárny. Vybavení kuchyně záleží na jejích uživatelích, někdo při vaření relaxuje, jiný jej bere jako nutné zlo a raději se kuchyni vyhýbá. A jak jste na tom vy?

 

Monday, 23 December 2019

Moderní koupelna

Vzhled koupelny se přizpůsobuje lidem, kteří ji používají. Pokud slouží dvěma mladým lidem, mají snadnější způsob, jak ji zařídit, než když je jedna koupelna pro rodinu s dětmi. Obecně by v ní ale mělo být jen zařízení a doplňky, které potřebujeme k očistě a měli bychom se v ní vyvarovat shromažďování a odkládání zbytečností. Pro udržení hygieny musí být v koupelně zaručený způsob větrání a dobrá přístupnost u základnímu úklidu. Tomu pomůžou i vhodně zvolené materiály, které u koupelnového zařízení zvolíme. Se současnými cenami energií je rovněž dobré se při zařizování koupelny soustředit na ekonomický provoz.moderní koupelna
Pro dva mladé lidi je naprosto dostačující menší prostor s umyvadlem a jednoduchým sprchovým koutem, který se může snadno proměnit v hodně příjemné místo, pokud se do něj instaluje panel s masážními tryskami, které umí velice jednoduchým způsobem během krátké chvíle zbavit po náročném dnu tělo stresu a únavy.
Pokud jde o koupelnu využívanou celou rodinou a je dostatečně prostorná, je dobrou volbou zvolit si jak sprchový kout, tak vanu. Rohové velké masážní vany z reklam jsou sice hezké, ale při cenách energií by pořízení takové vany mohlo být energeticky a ekonomicky hodně náročné, a tak je určitě praktičtější si pořídit skromnější verzi menší velikosti. I když se i ve vaně můžete jen sprchovat, komfortní to určitě není a pořízení jednoduchého sprchového koutu už finanční náročnost koupelny moc neovlivní.sprchový kout
Po vzoru jiných zemí se začíná i v českých koupelnách spojovat koupelna s toaletou, což je opět https://ona.idnes.cz/30-dni-hubnuti-s-onadnes-cz-chyby-pri-cviceni-fks-/dieta.aspx%3Fc%3DA180112_144803_dieta_pet vhodné jen v případě, že koupelnu používají 1-2 lidi anebo když je v domácnosti více koupelen. Při budování nové koupelny skvelydomov.cz stojí tato možnost za zvážení. Takové spojení s toaletou potom může ušetřit místo a celkové stavební řešení s přívodem vody, budováním odpadů atd. U toalety by měl být už samozřejmostí bidet, který velice zjednoduší každodenní osobní hygienu.

Saturday, 7 September 2019

Eco friendly domácnost

Většina zboží, které nakupujeme obsahuje různé druhy chemikálií proto, aby dobře vypadaly, déle vydržely nebo získaly potřebné vlastnosti. Ať už jsou to různé emulgátory, dochucovadla, sirupy, éčka v potravinách nebo jiné chemikálie, které se přidávají do čistících či kosmetických výrobků. Proto abychom se těmto nežádoucím přídavkům vyhnuli, musíme vynaložit značné úsilí. Různé toxické látky jsou obsaženy například i v pracích prášcích či gelech, avivážích a podobně. Část, z nich zůstane na oděvu a poté se dostane do styku i s kůží člověka. Další část odtéká s odpadní vodou a dostává se tak do země, vody či vzduchu a zatěžuje svou přítomností životní prostředí, jelikož většina je jen těžko odbouratelná.

suroviny pro domácí výrobu

Čistící a dezinfekční prostředky je vhodné používat při úklidu domácnosti. Každý chce mít doma čisto, účinně zneškodnit bakterie a prádlo mít čisté a svěží. Je však dobré se zamyslet i nad výběrem těchto prostředků údržby a úklidu. V současnosti nabízí i běžné řetězce drogerií eco friendly prostředky, které jak uvádí, nezatěžují tolik životní prostředí a jejich obaly jsou zcela recyklovatelné. Stačí si jen více číst etikety a informovat se u prodejců. Avšak někdy to může být pouze reklamní trik, tak je dobré mít se na pozoru a zjistit si více informací. Lze využít i specializované například bezobalové prodejny, které v případě, že mají ve svém sortimentu i drogerii, určitě budou poskytovat právě tu, která šetří přírodu.
výbava na běžný úklid chemickými prostředky

Kdo by chtěl zajít ještě dál ve své eco friendly domácnosti, může si čistící prostředky nebo i kosmetiku vyrobit doma sám. Čistící nebo dezinfekční účinek má například citron, ocet, jedlá soda, kyselina citronová, nebo dokonce i kypřící prášek do pečiva, esenciální oleje či kokosový olej. Kombinací těchto přísad vyrobíte účinné čistící prostředky za zlomkové ceny těch chemických, vaše domácnost bude zářit čistotou a životní prostředí nebude zatíženo chemickým koktejlem.


Saturday, 15 June 2019

Jak se vyrovnat s rozchodem aneb efektivní truchlení

Rozchody jsou těžké. Každý z nás někdy zažil situaci, když dříve báječný vztah skončí, láska se vytratí a my jsme sami. S trochou smůly je konec románku provázen ještě hádkami, slzami, bolestí a pocitem beznaděje.
Beznaděj se vztahuje k naší budoucnosti. Kvůli rozchodu jsme zhrzení, zranění a máme pocit, že již nikdy nebudeme nikoho milovat. Strach z dalšího ublížení a zklamání je naprosto přirozený a měli bychom si dopřát určitý čas k tomu, abychom zpracovali vše, co nás potkalo. Stejně tak bychom neměli zatracovat lásku jako takovou, a měli bychom věřit v to, že přijde den, kdy znovu nalezneme své štěstí a klid. Nejdříve bychom se však měli vyrovnat s minulostí a udělat si pořádek v hlavě i ve svém srdci.
Jak se nejlépe vyrovnat s tím, že náš vztah skončil?
smutek z manželství
·         Uvědomme si, proč jsme se rozešli. K rozchodu jsou vždy důvody na obou stranách, i když se většinou jeden rozchází s druhým, má svůj důvod a my jej musíme přijmout.
·         Poučme se z chyb. Každý vztah nás něco naučí a dá nám určité poselství do dalšího života. Nebuďme slepí ke svým omylům, buďme objektivní a zamysleme se nad tím, co jsme pokazili a proč. A co udělat příště pro to, aby se taková situace neopakovala.
·         Nastavme si nový pohled na svět a zejména na to, jaké jsou výhody single života. Dopřejme si oddych od vztahů jako takových, od opačného pohlaví. Buďme rádi sami se sebou a pokusme se přijít na to, co vlastně od života chceme – a co chceme sami od sebe. Užívejme si sebe sama.
·         Bavme se. Užívejme si svobody nejen sami, ale i s druhými. Choďme ven, mezi lidi, sportujme, užívejme si zábavu na večírcích a různých kulturních akcích. Lidský kontakt je po rozchodu důležitý a přátelé jsou skvělým zdrojem zábavy, ale i pochopení. Přátelství je lék na každé trápení, proto travme čas s těmi, na kterých nám záleží a se kterými je nám dobře. Pouhá přítomnost blízkých nám pomůže překonat pocity osamění a ztracení.
přestřižený papír
·         Neidealizujme ani nekritizujme svého bývalého partnera. Nesmýšlejte o tom, s kým jste prožili kus života, přehnaně dobře ani zle. Každý má své silné a slabé stránky, s každým zažijete dokonalé chvíle, ale i mučivé momenty. Nebuďme přehnaně kritičtí a ani nestavme druhého na piedestal. Prostě ho berme takového, jaký je, a přejme mu hezkou budoucnost s někým jiným. To, že budeme vůči němu zahořklí, nebo na něj naopak budeme vzpomínat s vidinou společné budoucnosti, nám nepomůže se od ukončeného vztahu odpoutat.