Tuesday, 10 January 2023

Alkohol jako nezbytnost

Alkohol provází naši společnost již odnepaměti. Obzvlášť tu naši. Je běžné, že se k alkoholu dostávají děti, kterým není ani patnáct a již ti jsou zvyklí trávit své páteční večery po barech. Kdo při tom nebude opilý, do jejich společnosti nezapadne. Právě tento aspekt není vůbec v pořádku. Alkohol k dětem jednoduše nepatří. Právě jejich nervový systém je ještě nedovyvinutý a jsou tak náchylnější vytvořit si na alkoholu závislost. Alkohol celkově působí na jejích nervový systém, takže dochází i ke změnám v jeho vývoji, a to obvykle ne k lepšímu. Tito lidé jsou mnohonásobně náchylnější k psychické nestabilitě a dalším psychickým nemocem.

koktejly

Alkohol pomáhá bavit se i dospělým. Není na tom nic špatného, pokud více, co pro nás alkohol znamená a jak jej ovládat. Hlavním důvodem, proč je tak ve společnosti oblíbený je právě to, že se po něm lidé umí lépe otevřít a uvolnit se. Ale pokud jsme schopni se bavit s určitými lidmi, jen když si před tím dáme skleničku na povzbuzení, určitě to nebudou ti praví přátelé v našem životě.

důsledky alkoholu

Také si musíme dát pozor, zda alkoholem neřešíme své problémy, nejčastěji osamělost. Takové popíjení o samotě je nevíce rizikové chování pro vznik závislosti. Utápění žalu a dalších negativních emocí v alkoholu je pseudořešením problémů. Ano, nám se tím pro jeden večer uleví, ale za to se ty samé pocity vrací trochu později ale mnohonásobně silnější. Lepším řešením při psychických i jiných problémech je zajít za odborníkem. Jistě, pro určitou část populace, která své problémy řeší taktikou ignorování, je to poměrně náročný krok, ale jistě stojí za to. To, že se alkoholem nemáte problémy se projeví na tom, že Vaše pití má určitou úroveň. Pokud si užijete jednoho panáka z luxusní sklenice na rum, pravděpodobně jde o opravdu nevinný krok, jak si zpříjemnit večer.

Monday, 11 July 2022

Je důležité mít vhodné pouzdro

Jsou lidé, kterým se už mnohokrát stalo, že se jim podařilo rozbít si jejich mobilní telefon. Nikdo z nás jistě nebude nadšen z toho, že se mu opět rozbil displej nebo se poškodilo něco, co bylo důležité pro fungování daného telefonu. Právě z toho důvodu, abychom nebyli neustále naštvaní a neplatili velké peníze za nové telefony, vznikly obaly na telefony, které je možné si zakoupit. Člověk ale musí vědět přesný typ svého telefonu, aby si mohl pořídit obal právě na svůj telefon a nestalo se mu tak, že zjistí, že si zakoupil obal, ale daný obal nesedí tak, jak má. Bohužel jsou případy, kdy se něco takového stalo a člověk musel daný obal vrátit a poté už jen doufal, že jeho peníze mu budou vráceny.

barevné pouzdro

I vy byste si měli zjistit přesný typ vašeho mobilního telefonu, abyste si následně mohli objednat obal, který bude na váš telefon sedět. Něco takového je skutečně velmi důležité. Něco takového se dá na štěstí zjistit velmi snadno. Typ telefonu, který máte, je napsán jak na účtence, tak i na krabičce od daného telefonu, takže jde něco takového zjistit velmi rychle. Jakmile to budete vědět, bude vhodné podívat se po pouzdru, které by pro váš telefon bylo ideální. Pokud budete hledat tímto způsobem, jistě najdete to, co je vhodné a následně bude už jen na vás, jaký vzor budete chtít. Můžete se rozhodnout, zda vám bude stačit jen něco průhledného, nebo budete chtít něco, co je barevné. Bude to opravdu jen na vašem výběru.

mobil samsung

Například Samsung pouzdro Modnimobil se dnes dá zakoupit již v různých barvách, takže jistě najdete něco, co se k vám bude hodit a co se vám bude zdát jako ideální. Mějte i vy takové pouzdro, které bude chránit váš telefon a v případě, že vám váš telefon spadne, nic se mu nestane. Pouzdra vždy byla a rozhodně budou dobrou investicí. Zakupte si i vy přesně to, co bude ideální pro váš mobilní telefon.

Monday, 23 May 2022

Užijte si drobné letní radosti

Vidíte to jako včera. Rodiče vás odvezli na chatu k babičce a dědovi a letní dobrodružství mohlo začít. Koupání v rybníce, popíjení malinovky, chození bosky v trávě, trhání červeného rybízu rovnou do pusy a další a další. Pokuste se tyto vzpomínky v létě opět oživit. Dovolenou si na 2 měsíce asi vzít nemůžete, ale i přesto se inspirujte našimi tipy a užijte si léto, co to jen půjde.

kytara

Ledová tříšť

Po cestě z práce se zastavte na ledovou tříšť. Není většího symbolu léta. Tedy ještě kromě točené zmrzliny a ledové kávy. O víkendu si vyrazte na kole na zmrzlinový pohár.

Chození bosky

Kde to půjde, zujte boty a nechte nohy na boso. Chodidla se jednak vyvětrají, uvolní z bot a promasíruje se nožní klenba.

Česání čerstvého ovoce

Každý druh ovoce, který právě dozrává si utrhněte přímo do pusy. Maliny, angrešt, broskve.

rajčata

Opékání buřtů a koukání do ohně

Domluvte se s přáteli na opékání buřtů na ohni. Jako dítě jste obstojně brnkali na kytaru? Oživte si to. Koukněte na kurz kytary online a překvapte kamarády.

Ležení v trávě a piknik

Pikniková deka je povinná letní výbava. Lehněte si jen tak do trávy a pozorujte mraky. Na dece si poté rozložte svačinu a začtěte se do napínavé detektivky.

Házení žabek

Házeli jste jako malí žabky do rybníka? Vyzvěte děti na souboj, kdo z vás hodí víc?

Pozorování hvězd

Pozorování hvězd je v létě obzvlášť romantika. Sedněte si večer na balkon, zabalte se do deky a pozorujte.

Luční kvítí

Natrhejte si kytici lučního kvítí. Takové přírodní kytice jsou stejně nejkrásnější a váš domov se tím hezky zútulní.

Posílání pohledů

Kdy naposledy jste poslali někomu pohled? Že je to hodně dávno? Nedivíme se. Ale až vyrazíte na výlet nebo dovolenou, vzpomeňte si a pár pohledů pošlete. Ta radost a překvapení, až dotyčný objeví ve schránce psaní od vás.

Hraní deskových her, když venku prší

Letní déšť má něco do sebe. To, jak krásně voní vzduch, když venku zaprší. Ale ven se nemůže, čili otevřete okno a vytáhněte deskové hry. Kdo dnes vyhraje v člověče nezlob se?

Hledání čtyřlístků

Schválně, podaří se vám najít čtyřlístek? Až ho najdete, něco si přejte a schovejte si ho pro štěstí.

Saturday, 7 May 2022

Velká peřina

Francouzská přikrývka 200×220 byla můj sen už jako dítě. Moc se mi totiž líbila postel mých rodičů, kteří měli tak velkou postel a peřinu, kde se dalo vždycky tak pěkně zachumlat, že jsme ji chtěla taky. Jenže rodiče mi koupili vždycky jen malou dětskou přikrývku a nikdy nechtěli koupit nějakou větší. Vůbec nevím proč.

Děti milují pohodlí.

Francouzská přikrývka 200×220 by byla pro mě ale úplně ideální. Nyní jsem už dospělá a mám francouzskou přikrývku 200×220! jsme naprosto nadšená a je bezva, že vůbec francouzská přikrývka 200×220 existuje. Nejlepší na ní je, že je tak velká, že člověku nebudu nikdy zima. Já se ale přiznám, že i když venku padají třicítky a večer je tropická noc, tak i tak se moc ráda zachumlám do velké peřiny a užívám si klidu. Francouzská přikrývka 200×220 je taky výhodná v tom, že se v ní dělají i skvělé a sexy postelové hrátky. Nebudeme si všichni hrát na svatý, že se v posteli jenom spí. Nejsme už děti, a tak víme, že postel není jenom na spaní. Ale i když je to velká priorita, tak u mě taky vede hlavně materiál přikrývky.

Všichni mají rádi teplo v posteli.

Nikdy bych na sobě nesnesla nějakou umělou látku, která by při každém pohybu elektrizovala! To úplně nesnáším ani u oblečení, takže abych v tom ještě měla navíc spát, tak bych se jistě zbláznila. Moje nejoblíbeněji materiály jsou, když jsou pěkně příjemné, třeba například jako bavlna. Taky mám moc ráda bavlněný satén, který v létě pěkně chladí, ale v zimě dávám přednost jistě bavlně nebo taky flanelu. I když flanel není zrovna moc sexy, ale v zimě je naprosto perfektní! Já na flanel nedám doporučit. Francouzská přikrývka 200×220 je taky prima v tom, že pokud máte malinké děti, tak s vámi v pohodě můžou spinkat, protože když máte velkou přikrývku, tak se nebude nikdo hádat o peřinu. Francouzská přikrývka 200×220 je z mého pohledu nenahraditelná.

Thursday, 31 March 2022

Zimní dovolená

Patříte k lidem, kteří si pravidelně berou dovolenou v zimě? Kteří si nedovedou představit zimu bez sněhu? K těm, co už celý podzim mažou lyže, kontrolují lyžařskou výbavu a se spuštěním první sjezdovky už stojí na lyžích na svahu a sjíždí dolů v elegantních obloučcích? Pak byste měli zpozornět a kouknout se na tuhle nabídku.

lyžař

Ski Červená Voda to je sjezdovka, na které chcete strávit svou zimní dovolenou! Moderní areál se čtyřsedačkovou i dvousedačkovou lanovkou i s několika vleky je výhodný v tom že z kopce můžete sjíždět na dvě strany, a to do Čeňkovic nebo Červené Vody a z obou míst vás opět lanovka vyveze nahoru.

Ani běžkaři nebudou stranou a mohou využít běžecké trasy, které jsou za příznivých sněhových podmínek upravovány v délce 60 km.

Pokud rádi vyrážíte na zimní dovolenou někam do lyžařského střediska, tak pochopitelěn očekáváte, že bude mít veškerý servis, ať už myslíme servis jako ubytování, nebo servis jako opravnu. Co se týká skiareálu Červená Voda, ta budete maximálně spokojení. Výběr z ubytování je široký, včetně ubytování přímo u sjezdovky a servis vašich lyží, včetně půjčovny budete mít také přímo u sjezdovky.

zima

Samozřejmostí je každodenní úprava sjezdovky a večerní lyžování.

Máte děti a chcete, aby se naučili správné základy lyžování? Není nic snazšího, než je přihlásit do Kid parku a nechat školené instruktory, aby základy sjezdového lyžování vaše děti naučili. Ale i pokud si najdete partnera, který na lyžích nikdy nestál, je možnost vzít ho do skiareálu Červená Voda, protože si zde najde i nejjednodušší modrá sjezdovka, kde ho můžete pohodlně základy lyžování učit.

Plánujete zimní dovolenou a nechcete jet do Krkonoš, kde bývá na sjezdovkách celá Praha, tak vyzkoušejte Orlické hory. Skiareál Červená Voda na Bukové hoře je moderní rozrůstající se areál, který vám nabídne služby na nejvyšší úrovni.

Wednesday, 23 March 2022

Sportování může být i zábavné

Obezita je pro stále větší okruh našinců velkým problémem. Nejedná se o tak marginální problém jako lehká nadváha, kterážto je problém pouze v tom smyslu, že v případě dalšího nabírání se může přetavit právě v obezitu. Nadměrná váha zatěžuje celý organismus, nemluvě o velkém množstvím tukových zásob. Kvůli tomu můžete být častěji nemocní než lidé se standardní váhou, a to nejen po fyzické, ale i duševní stránce. Proto každý lékař doporučuje shodit nadměrnou váhu ještě v době, kdy je to relativně jednoduché.

Děvče skáče

Pro shazování je potřeba nejen upravit jídelníček, ale zároveň začít pořádně cvičit. Nemělo by se však jednat o sporty, během kterých nemůžete plynule mluvit, ale o aerobní aktivity, při kterých se sice lehce zapotíte, ale není to žádná hrůza. Takovéto aktivity se dají vykonávat nejen venku, ale překvapivě i doma. Ve svém obydlí můžete mimo jiné třeba i skákat na trampolíně 366.

Je to zdravé

Existuje mnoho aktivit, při kterých se hubne. Lidé kvůli lepší postavě jezdívají na kole, kolečkových bruslích, rotopedu, dřou na veslovacím trenažeru, případně chodí běhat. Pokud vás ani jedno nebaví, či spíše vás vyloženě odpuzuje, trampolína bude pro vás ideální. Na první pohled se nejedná o nic extra, ale jakmile se jednou dáte do cvičení, uvidíte, že to vám hned vleze pod kůži. I jednoduché skákání je docela zábavnou záležitostí, takže nebudete mít tendence se na cvičení vykašlat ještě ve chvílích, kdy to není vhodné, a naopak se k němu budete rádi vracet.

Dítě na trampolíně

Aby to však bylo možné, budete potřebovat kvalitní trampolínu. Ta by měla disponovat nejen ochrannou sítí, potažmo obaly na pružiny, ale zároveň je nutné, aby měla dostatečně velkou nosnost. Když totiž budete používat model, který vás jen tak tak unese, dlouho si ho užívat nebudete. Je jasné, že verze s vyšší nosností jsou rovněž i dražší, nicméně v tomto případě se rozhodně šetřit nevyplatí.

Monday, 28 February 2022

Jak na ořechy

Ořechy se doporučují právě kvůli svému obsahu zdrví prospěšných látek. Vedle kvalitních tuků se v nich nachází také bílkoviny a minerály. Téměř všechny ořechy obsahují některé mastné kyseliny z řady Omega-3. Jmenovitě se jedná o kyselinu alfa-linolenovou. Ta patří mezi esenciální mastné kyseliny, což znamená, že si ji lidské tělo neumí vyvářet samo a je tedy odkázáno na příjem z potravy. Při tom je to látka, která má pozitivní dopad na správnou činnost srdce, cévy a hladinu cholesterolu v krvi. Sice arašídy patří mezi luštěniny, ale všeobecně se také řadí k ořechům. Jejich největší výhodou je množství kyseliny listové (viatmín B9), která je známá také jako folát.

ořechy směs

Ten je velmi důležitý pro vývoj mozku a jeho správné fungování. Proto se také velmi doporučuje v době těhotenství, jelikož je prokázáno, že snížené množství folátu vede k vrozeným vývojovým vadám u dětí. Mandle jsou nenahraditelné pro svůj obsah vápníku, vlákniny a vitamínu E, který se v našem těle účastní boje proti různým zánětům. I přes to, že se jedná o ořechy, které jsou často brány jako kalorická bomba, jsou při redukci váhy mandle nejvhodnější. Pro svůj obsah vlákniny zajišťují pocit sytosti a správné trávení. Naopak vysokou energetickou hodnotu mají lískové ořechy, které se právě proto doporučují sportovcům a lidem s vyšším energetickým výdejem. Obsahují dále také stopové prvky a další prospěšné minerály. Zajímavé jsou i pekanové a para ořechy, kterým se připisuje ochrana před rakovinou díky selenu, který je v nich obsažen.

vlašské ořechy

Pokud si chcete dopřát ořechy v zajímavější a chutnější verzi, různě zpracované, na sladko i na slano, u Veselé Veverky najdete jejich širokou nabídku. K velmi oblíbeným druhům patří pikantní oříšky, které si můžete dopřát nejen jako svačinu mezi jídly, ale hodit se budou také na stůl při návštěvě přátel nebo rodiny.

Monday, 17 January 2022

Zdravé svačiny pro všechny

Že je snídaně základem úspěšného dne, oběd hlavním jídlem, a že večeře má být lehká, to víme snad všichni. Nesmíme ale zapomínat na důležitost svačinek, které nás v průběhu dne nakopávají k lepším výsledkům, a doplňují naši energii. Ať už chystáme svačinu pro děti, partnera, nebo jen sami sobě, měli bychom myslet na to, aby byla zdravá, a obsahovala vše, co naše tělo potřebuje pro získání energie a nabytí nových sil. Co tedy k svačině přichystat?

jogurt s jahodami

Zdravý chléb se zdravým džemem

Doma pečený chléb, u kterého víme, co jsme do něj dali, je nejlepším typem pečiva. Čím jej ale namazat? No přece marmeládou. Sladké v průběhu dne nakopne naše myšlení a dodá nám energii. Dávejte ale pozor na džemy z obchodů, které obsahují přílišné množství zbytečných cukrů, a konzervantů. Chemie našemu tělu vůbec nesvědčí. Pokud nemáte čas si připravovat marmeládu sami, kupujte pouze tu v bio kvalitě.

Podělte se

Hledáte-li svačinu na výlet, nebo chuťovku na setkání s přáteli, s celozrnnými tyčinkami Eshop.koldokol určitě nešlápnete vedle. Nejen že skvěle chutnají, ale zároveň obsahují velké množství vlákniny a bílkovin. Od věci však nejsou ani česnekové gouda sušenky, nebo minigrisinny.

Ovoce a zelenina

Ovoce a zeleniny není nikdy dost. Ačkoliv na to mnozí zapomínají, jedná se o jednoduchou a rychlou svačinu, kterou si můžete sbalit i na cesty. Banán slupnete během práce na počítači, jablko zbaštíte po cestě autobusem, a jahůdky můžete přikusovat při jakékoliv příležitosti. Mrkvový salát, nebo rajčata s mozzarelou dáte jednoduše do misky a stihnete se jimi nasytit během krátké přestávky.

pražené mandle

Pitný režim

Pravidelná hydratace je také velmi důležitá, a nesmíme na ni zapomínat ani v náročných dnech. Vyhněte se však pití přesycených limonád a chemických nápojů. Pokud vám nestačí obyčejná pitná voda, můžete si ji ochutit dobrými sirupy v bio kvalitě, nebo si sebou vzít termosku s kvalitním čajem.

A pokud nemáte čas se se svačinami chystat, zdravé svačinky jednoduše objednáte z e-shopu Koldokol, který nabízí jen ty nejlepší dobroty v nejvyšší kvalitě.

Monday, 27 December 2021

Zhubněte jednou provždy

Neznám moc lidí, kteří se někdy nesnažili zhubnout. Díky tomu vzniklo opravdu velké množství nejrůznějších diet. Některé diety jsou vyloženě úsměvné, jiné se zdají být i nebezpečné. Většina drastických diet, které slibují zhubnutí obrovského množství kil během velmi krátké doby, jsou dost neefektivní. Možná se vám podaří opravdu zhubnout, ale za chvíli máte své kilogramy zpět a v tom horším případě i s nějakými kily navíc. V tom nejhorším případě si můžete také poškodit vaše zdraví. Tyto diety jsou mnohdy založené na vynechání velkých skupin důležitých potravin a zaměřují se na jednotvárnou konzumaci jedné konkrétní potraviny. Na tomto principu jsou založené například diety jako ananasová nebo vaječná. A uznejte sami, to prostě nemůže být zdravé hubnutí https://goodly.cz/fakta-a-myty-kolem-redukcnich-diet/.

kaše

Nejlepším způsobem, jak zhubnout, je zaměřit se na vyvážený jídelníček s dostatkem všech živin. To je zaručený způsob, jak si nezničit své tělo a zároveň zdravě a trvale zhubnout. Jste si nejistí a nevíte, jak udělat první krok? Podívejte se na webovou stránku.

nápoje

Kromě toho vám společnost Goodly dokáže pomoct ve snaze zhubnout. Nabízí výborné a chutné nutriční nápoje, které jsou velmi vyvážené a dodají vašemu tělu mnoho prospěšných a důležitých látek. Nemusíte se proto bát, že by Vašemu tělu něco chybělo. Tyto nápoje můžete přidávat do svého jídelníčku například jako svačinu po cvičení. Ocení je zajisté také lidé, kteří nejsou milovníky velkých snídaní a dají přednost raději chutnému nápoji. Nápoje jsou nabízeny v neutrální příchuti, ale také s příchutí vanilka, lesní směs, anebo čokoláda. Všechny nápoje jsou vyzkoušeny velkým množstvím spokojených zákazníků a věříme že i pro vás se stanou skvělým a užitečným pomocníkem na cestě za vaši vysněnou postavou a zdravým tělem.

Sunday, 7 November 2021

Stavební firma, která je spolehlivá

Pokud chcete postavit rodinný dům od firmy, je potřeba vždy vybírat obezřetně. Mnoho stavebních firem naslibuje hory doly a potom je všechno jinak. Při výběru je dobré si prostudovat všechny firmy a také jejich recenze. Pokud i při podrobném prostudování nevíte, jakou zvolit, tak vsaďte na spolehlivou firmu hbstavby. Jejich domy jsou nádherné a vždy dodrží stavební plán.

stavební firmy

Stavební firmy Vysočina, jsou nejlepší v okolí a jen těžko najdete tak spolehlivou firmu, jako je tato. Díky dlouholeté tradici mají mnoho zkušeností a zaměstnávají pouze kvalitní a kvalifikovaný dělníky. Jejich prioritou je spokojenost zákazníka a vždy se mu snaží vyhovět v jeho nárokách. Mezi hlavní základy firmy patří hlavně spolehlivost a férovost. Firma Vám postaví dům od projektu až po předání klíčů od Vašeho domu. Dále si zakládají na kvalitním materiálu, se kterým mají zkušenosti a je odzkoušený. Díky tomu je celá stavba kvalitní a detailně provedená. Jejich nízko energetické domy jsou navíc velice výhodné ohledně měsíčních nákladů. Ty dosahují pouhých 1000 Kč měsíčně a ušetříte tak velké peníze.

stavební firmy

Na internetových stránkách této společnosti, se můžete podívat na fotografie domů, které již firma postavila. V jejich nabídce najdete domy patrové, bungalovy, či domy na klíč. U každého domu zvlášť, jsou rozepsány rozměry a také jejich cena. Ta je vždy uváděna včetně základové desky a včetně DPH. Také si můžete vybrat, zda chcete postavit pouze hrubou stavbu, nebo si zvolíte dům na klíč. Také si můžete prohlédnout půdorys domu a kompletní náhled do domu. Na stránkách také najdete reference lidí, kteří si již od firmy nechali dům postavit. Je zde spousta pozitivních ohlasů a firma je opravdu spolehlivá a kvalitní.

Pokud tedy hledáte stavební firmu, která Vás nepodrazí a udělá vše podle plánu, tak se obraťte na tuto společnost. Určitě nebudete litovat a budete brzo bydlet v novém.