Nakupování

Potřeby na sázení.


Spousta zahrádkářů, které si sazeničky pěstují samy od malých semínek, vám řeknou, že k tomu není potřeba nic výjimečného, budou vám k tomu stačit některé nepostradatelné věci, které můžete nashromáždit během zimního období nebo během roku a z loňské úrody. Spousta zahradníků si semínka schovává z předchozího roku, kdy je řádně očistí, usuší a uschová na suchém a tmavém místě. Příští rok tak bude mít jistotu, že ho bude čekat stejně dobrá úroda, jakou měl letos. Ten kdo si semínka neschovává a raději si každý rok kupuje semena nová, se může setkat s nečekaným, ano mohou chutnat lépe a mohu mít lepší podmínky, ale může to být i na opak.

plastová bedna

Může se vám stát, že se vám semínka neuchytí nebo že v nich bude nějaká zakořeněná nemoc. To ovšem nezjistíte, dokud samotné semena nezasadíte. Ovšem je to risk, ale jak se říká, kdo neriskuje, tak nic nemá. K vysázení pak budete potřebovat kvalitní a bohatou půdu na minerály a vitamíny, aby semena dostali vše potřebné. Takovou seženete v každém zahradnictví a obchodních centrech před sázecí sezónou. Posledním předmětem na výsadbu je jen vhodná nádoba, aby semena měli dostatek místa a vitamínů a vzájemně si je nebrala. Někteří říkají, že je dobré sázet do jedné větší misky, kdy pak sazenice jednoduše rozsadíte do jednotlivých nádob, jiní zase tvrdí, že je vhodné kvůli místu a živinám sázet jedno semeno do jedné malé nádoby.

plastová bedna

Takovou je například vhodný kelímek od jogurtu, a všem musíte brát ty pevné a ne papírové. Když bude mít semeno dost místa a prostoru nezaručí vám to, že vyroste. Některé semena mohou být vadná anebo nemají předpoklad vyklíčit, ale nestane se vám to u všech. Někteří na výsev využívají plastové bedny schoellerallibert, kde mají speciální půdy ve tvaru kostičky, do které se jen semínko vloží a pak klíčí. Takových substrátů hodně využívají zahradníci a pěstitelé, kteří mají pak sazenice na prodej. Ano můžete si je koupit již vzrostlé a netrápit se s výsadbou.