Nakupování

Jak na ořechy

Ořechy se doporučují právě kvůli svému obsahu zdrví prospěšných látek. Vedle kvalitních tuků se v nich nachází také bílkoviny a minerály. Téměř všechny ořechy obsahují některé mastné kyseliny z řady Omega-3. Jmenovitě se jedná o kyselinu alfa-linolenovou. Ta patří mezi esenciální mastné kyseliny, což znamená, že si ji lidské tělo neumí vyvářet samo a je tedy odkázáno na příjem z potravy. Při tom je to látka, která má pozitivní dopad na správnou činnost srdce, cévy a hladinu cholesterolu v krvi. Sice arašídy patří mezi luštěniny, ale všeobecně se také řadí k ořechům. Jejich největší výhodou je množství kyseliny listové (viatmín B9), která je známá také jako folát.

ořechy směs

Ten je velmi důležitý pro vývoj mozku a jeho správné fungování. Proto se také velmi doporučuje v době těhotenství, jelikož je prokázáno, že snížené množství folátu vede k vrozeným vývojovým vadám u dětí. Mandle jsou nenahraditelné pro svůj obsah vápníku, vlákniny a vitamínu E, který se v našem těle účastní boje proti různým zánětům. I přes to, že se jedná o ořechy, které jsou často brány jako kalorická bomba, jsou při redukci váhy mandle nejvhodnější. Pro svůj obsah vlákniny zajišťují pocit sytosti a správné trávení. Naopak vysokou energetickou hodnotu mají lískové ořechy, které se právě proto doporučují sportovcům a lidem s vyšším energetickým výdejem. Obsahují dále také stopové prvky a další prospěšné minerály. Zajímavé jsou i pekanové a para ořechy, kterým se připisuje ochrana před rakovinou díky selenu, který je v nich obsažen.

vlašské ořechy

Pokud si chcete dopřát ořechy v zajímavější a chutnější verzi, různě zpracované, na sladko i na slano, u Veselé Veverky najdete jejich širokou nabídku. K velmi oblíbeným druhům patří pikantní oříšky, které si můžete dopřát nejen jako svačinu mezi jídly, ale hodit se budou také na stůl při návštěvě přátel nebo rodiny.