Nakupování

Proč máme tolik rádi skluzavky


Představte si, že vás napadne pořídit dětem na zahradu dětskou skluzavku Dětská hřiště, a doplnit jí třeba dřevěným domečkem a pískovištěm. Napadne vás, že děti skluzavky milují, a že to pro ně bude báječná zábava. Proč máme vlastně tolik rádi skluzavky a tobogány, a proč se na nich rádi pohybují nejen děti, ale i dospělí?

Fyzický pohyb ve volném prostoru – jedním z nejhorších trestů je pro člověka uvěznění v temné kobce malých rozměrů. I kdybyste byli odsouzeni na deset let pobytu v jedné malé cele, kde byste měli k dispozici kompletně vybavenou posilovnu, a měli jste dostatek fyzického pohybu z cvičení, nemůže vám to nahradit pohyb ve volném prostoru. Proto máme tolik rádi jízdu autem, létání letadlem anebo jízdu na tobogánu.

dětská hřiště

Odstředivá síla – na malé dětské skluzavce sice odstředivá síla příliš nevynikne, ale na větším tobogánu již zcela zřetelně. V každé zatáčce budete vnímat vzrušení z jízdy, které umocní pocit, že jste tu v bezpečí, a že vás konstrukce tobogánu bezpečně dovede až k cíli. Klouzání vodou ze strany na stranu je natolik zábavné, že si tobogánová šílenství rádi zopakujeme i několikrát po sobě, a že aquaparky navštěvujeme s velkou oblibou.

skluzavka pro děti

Přiblížení životním cyklům – koloběh života je takový, že jakmile nějaká jeho fáze skončí, začíná nová. Moudří lidé vám také naznačí, že život je duchovní podstaty, a že vlastně nemá nikde začátek, ani konec. Každá skluzavka je tedy v jistém slova smyslu podobenstvím životních cyklů, a že tuto informaci máme každý pevně zakotvenou ve svém podvědomí – ve své nesmrtelné duši. A paradoxní je, že právě děti si toto uvědomují mnohem lépe, než dospělí, a proto je také pro ně skluzavka tak důležitá.

A až budete vybírat skluzavku pro vaše ratolesti, nezapomeňte se jich zeptat, jakou barvu by chtěly, aby jim přinášela největší radost, zda červenou, zelenou, nebo raději zářivě žlutou.