Proč se v obchodních centrech používá skleněné zábradlí

Nedílnou součástí prakticky všech teras, balkónů i schodišť je dnes zábradlí. To platí zvláště na veřejných místech. A je k tomu dobrý důvod – značně totiž zvyšují bezpečnost těchto oblastí. A je jasné, že žádný majitel domu nechce být poháněn k soudu, aby platil výlohy za léčení, případné odškodné a podobně.

Avšak ono nemusí jen sloužit pouze k zajištění bezpečnosti. Může také pomáhat esteticky utvářet daný prostor a přispívat tak k vytvoření správné atmosféry. Tohoto faktu jsou si samozřejmě vědomi i podnikatelé, a proto své prodejny podle toho také zařizují.

balkon1

Typickým příkladem mohou být nejrůznější moderní obchodní centra. Zde najdeme ve velké míře především skleněné zábradlí KMK Design. Vzhledem k tomu, že tato místa jsou obvykle v moderním stylu, plná lesku, kovu a chromu, tak se sem skutečně hodí.

To však není jejich jediný účel. Tím je především poskytnout procházejícím lidem neomezený výhled na všechny obchody v okolí. Lidé tak totiž budou vidět, co vše se jim nabízí. A je tak větší šance, že některý z těchto obchodů navštíví.

eskalator2

Samozřejmě toto opatření je doplněno dalšími, jako je použití pouze umělého osvětlení s minimem denního světla, abychom ztratili přehled o čase, stejně jako výzdoba jednotlivých výloh. To vše dohromady má přinést majiteli co nejvyšší zisk. A je nutné říci, že to funguje.

Samozřejmě se můžeme ptát, zda je skleněné zábradlí skutečně bezpečné. Neboť právě bezpečnost je, jak již bylo řečeno v úvodu, jedním z nejdůležitějších faktorů. Toho jsou si samozřejmě vědomi i majitelé těchto center. Proto zde vše splňuje předepsané bezpečnostní požadavky. Jak je to možné, když sklo je poměrně křehký materiál?

V první řadě je nutné vědět, že je zde použito speciální, tvrzené sklo, které je podstatně odolnější než to, které máme například v oknech. Dále je pokryto průhlednou fólií, která jednat zabraňuje ulpívání otisků prstů, a zároveň jej drží pohromadě i v případě, že se rozbije. Je tedy jasné, že se zde není čeho bát.