Nakupování

Jste často unaveni a vyčerpaní? Možná vám chybí jód.

Žijeme teď v době „covidové“ a ta má za následek mnohdy jak fyzickou, tak psychickou újmu na našem zdraví. Jsou ale i jiné důvody, proč se cítíme unaveni, vyčerpáni, nic nás nebaví, může nám i špatně sloužit paměť. A i jarní únava se může týkat mnohých z nás.

Víte že, nedostatek jódu v naší stravě se též podílí na psychické a fyzické únavě. Nedostatkem jódu jsou ohroženy zejména těhotné ženy a kojící maminky, děti, lidé, kteří mají různé diety (například kvůli alergii, lidé, kteří jsou vegetariáni, nebo nesolí vůbec. Jsou to i lidé, kteří nesnášejí mléko. Možná i proto se tyto skupiny mohou kvůli nedostatku jódu cítit vyčerpaní jak psychické, tak fyzické stránce.

Proč je pro naše zdraví JÓD důležitý? Jód totiž v první řadě udržuje správnou funkci štítné žlázy. Naše hormony, které ovlivňují naše tělesné funkce, se bez jodu neobejdou vůbec. Jód má velký vliv na naši látkovou výměnu, ovlivňuje náš metabolismus.

kelp_bio_prasek_

U těhotných žen už v počátečním, a následně pozdějším vývinu plodu,dostatek jódu velký vliv na jeho zdravý tělesný růst plodu a zdravý vývoj mozku.

Kojící matky by též měli mít pro zdravý vývoj svého dítěte dostatek jódu. Lékaři hovoří, že se v tomto stádiu nedostatek jódu v pozdějším věku dítěte se nedá nahradit.

Už po mnoho let se získává jód z mořských řas.

Na našem e-shopu naklíčeno.cz vám nabízíme mořskou řasu v BIO kvalitě kelpuChaluhu bublinatou, ve formě tablet nebo prášku, navíc za příznivé ceny.

bio kelp tablety

Mnozí lidé, kteří z různých důvodů, málo konzumují mořské ryby, mléko, mléčné výrobky, vajíčka a zeleninu, mohou mít nedostatek jódu. Jód se nejvíce vyskytuje v mořské vodě a je obsažený ve některých sloučeninách.

Ale nic se nesmí přehánět, ani s výživovými doplňky. Je nejlépe se poradit se svým ošetřujícím lékařem a výživové doplňky používat jen podle doporučeného návodu. Každý by si měl uvědomit, že přirozená a PESTRÁ strava by měla normálně dodat člověku vše, co pro své zdraví potřebuje.