Když je nároďák až příliš daleko

Každý z nás občas pocítí jakési malé nutkání vyrazit někde za kulturou. Ať už je to ples, nějaká akce, výstava nebo alespoň nějaký koncert, člověk se kulturního vyžití nikdy nenabaží. O velkou popularitu a zájem nemá nouzi ani divadlo. Divadelní kultura k nám patří stejně jako muzikantství, a že je to pravda, o tom svědčí spousta amatérských spolků a místních skupin, které už dnes nabízejí spoustu kvalitních a zábavných představení a her pro všechny generace.

vstupenky na představení

Proč vlastně chodit do menších divadel?

Protože na vás od začátku dýchne útulná atmosféra malého divadla. Všichni herci, byť to možná nejsou ti nejznámější ani nejoslavovanější, dokážou se ponořit do hraní stejně, jako ti v národním divadle. A možná vám i některé hry méně tradiční přijdou zábavnější než kterákoliv klasická hra, která, a to si přiznejme, občas není tak úplně záživná pro širší publikum. Taková malá divadla se právě snaží zaujmout velkým repertoárem komických inscenací, které zvláště v dnešní době ocení všichni, kteří chtějí na večer vydechnout a zasmát se.

 

 

Nejen pro dospělé

A že si na své přijdou i děti, o tom taky nelze polemizovat. Právě menší divadla nabídnou širokou škálu nejrůznějších pohádkových vystoupení a krátkých divadelních her určených pro ty nejmenší. A že se nebudou bavit jenom děti, o to se herci také postarají, a tak některé hry mohou obsahovat i podtón takových vtipů, které poznají možná jenom ti dospělí. Takže jít s dítětem do divadla také není žádná nuda a pokud nemáte žádný plán na víkend, proč nevyrazit právě do nějakého místního divadla?

klasický balet

A co cena?

Cena divadla se celoročně pohybuje, kromě jistých premiér, na takové výši, že si trochu kultury za měsíc dovolí opravdu každý. Pro starší občany, ale i pro děti, nabízí divadla různé cenové zvýhodnění, a proto se nemusíte bát, že by vás častá návštěva divadla nějak finančně vytížila.