Www

Práce, při které se člověk fyzicky nenadře

Samotná těžba je proces, kdy speciální počítačový program se napojí na kryptoměnovou síť. Veškeré příchozí informace se zpracují a zde se řeší složitá matematická úloha. Tu neřeší samotní lidé, aby něco propočítávali, ale je nutno mít na to správný a kvalitní těžební stroj. Vlastník počítače, který první rozluští matematickou záhadu, získá za svoji trpělivost odměnu. Na jedné úloze pracuje samozřejmě více těžařů. Pokud nejsou zapojeni ve společném poolu, tak bohužel mají smůlu a musí začít řešit jiný blok. Již jen z tohoto pohledu se vyplatí pořídit si kvalitní těžební stroj, například rozhodně ostudu neudělá a je skutečně dobře sestavený na to, aby podal dobrý výkon.

bitcoin

Těžba kryptoměn je dražší, než těžba zlata

Vědci provedli určitou studii a zjistili, že při těžbě kryptoměn je nutné čerpat hodně energie, která je samozřejmě náročnou investicí. Například k získání Bitcoinu, který bude mít hodnotu jednoho dolaru, což je skutečně zanedbatelná částka, bude zapotřebí asi 17 megajoulů energie. Pokud bychom chtěli těžit zlato nebo drahé kovy, tak to vyjde na pouhých 7 megajoulů. Proto je vcelku možné, že některé státy zůstávají s těžbou stranou nebo v pozadí. Na prvním místě stojí Čína, která těží zhruba 70 % a hned na druhém místě je Česká republika se svými 10 %, což není zrovna také málo. Jen na rozdíl od Číny zde není tak levně dostupná elektřina. Nic méně, kdo chce být úspěšný, musí zkrátka těžit a tudíž odebírat elektrický proud 24 hodin denně, 7 dnů v týdnu.

blockchain

Získané Bitcoiny

Především je nutné si pořídit elektronickou peněženku, existují v podobě různých aplikací nebo počítačových problémů. Jedná se o virtuální měnu, na kterou si nikdo fyzicky sáhnout nemůže, tudíž tohle je jediný způsob, kde se mohou shromažďovat. Odtud se dají posílat třeba na konec světa a to poměrně dost rychle a bez různých dalších poplatků nebo prodlevy, či případné kontroly úředních institucí.