Děti

Zlepšete svůj zdravotní stav zhubnutím

I když se dnes novináři zaměřují hlavně na anorexii a další duševní poruchy související s příjmem potravy, ve skutečnosti má česká společnost zcela opačným problém, a sice s přejídáním. Obézních lidí v našich zeměpisných šířkách raketovým tempem přibývá a stále častěji jsou nadměrnou vahou zužování i děti školou povinné. Obezita není rozhodně maličkost, nad kterou bychom měli mávnout rukou. Naopak se jedná o velice nebezpečnou záležitost, která může vyústit i k rozvoji různých chronických onemocnění, a to ať už tělesného nebo duševního charakteru.

Cvičení

S obezitou je rozhodně nezbytné bojovat, jinak toho můžete litovat. Nejdříve je však dobrém zjistit aktuální stav a zdali vůbec obézní jste. Možná se budete divit, ale pouze za pomocí váhy se to zjistit nedá, alespoň ne přesně. V tomto ohledu je daleko efektivnější index BMI https://www.bmikalkulacka.cz/, jenž si každý může spočítat buďto klasicky na papíře nebo k tomu použít speciální kalkulačku, kterou lze najít na specializovaných stránkách. S její pomocí to jde docela svižně.

Ideální jídelníček neexistuje

Spousta lidí věří na něco jako dokonalá dieta či ideální jídelníček, po kterém budou hubnout bleskovou rychlostí. Nic takového neexistuje, žádné univerzální řešení není. Hubnout je v podstatě jednoduché, stačí jen snížit energetický příjem pod energetické výdaje. Pak půjdou kilogramy dolů. Docílit toho je však složitější. Určitě je nezbytné živit se zdravě, a sice hlavně zeleninou, luštěninami a ovocem. Klidně můžete přidat i maso, nicméně to by mělo být netučné a upravováno bez olejů a dalších tuků. Pak byste měli ubírat na váze docela bez potíží.

Činky a zelenina

Ne vždy to však jde podle plánu. V takovém případě je dobré navštívit odborníka, který vás navede správným směrem. Často může během prvního pohovoru najít základní dietní chybu, po jejíž odstranění už budete plynule ubírat na váze. Jindy je potřeba více zkoumání, ale nakonec to většinou jde dobrým směrem.