Peníze

Výhodná koupě

A tak jdete a kocháte se a mrzí vás, že nemůžete pobýt déle. Stanovat se tu nesmí a i kdyby, to by se asi ženě moc nelíbilo. Dětem asi ano, ale přesto… A najednou u jedné chatky visí cedule s nápisem „For sale“ a pod tím ještě pro jistotu česky „Na prodej“. A pod tím je telefonní číslo. Ani cowboy netasí rychleji kolty jako vy mobilní telefon. V rychlosti volby čísla by vás v této situaci nedostihl ani kdekdo z poloprofesionálních puberťáků a už se volá…Obsazeno. Krůtí brko to je smůla. Tak znovu. A znovu a zase a najednou jiný zvuk, zvoní to. Hurááááá.

čas jsou peníze

„To je pan XY? Četl jsem že prodáváte chatu.“

„Jóóó“, ozve se ležérní hlas, „Už ste asi sto desátej. Ale esli máte prachy na dřevo, tolik a tolik, tak je ta bouda vaše“. Začínáte se potit, kde sehnat takovou sumu?Z vyprávění známých moc dobře víte, kolik kolegů ztroskotalo u různých bank, kvůli hloupému potvrzení o příjmu. Bance se nezdál dostatečný, ačkoli jim, kolegům, ano. Někteří zuřili, protože už za žádost dali dost peněz a nyní nemají ani floka. Dokonce někteří zkoušeli žalobu, leč naprosto zbytečně, protože banka nemá žádnou povinnost ze zákona peníze půjčit. Je to čistě její interní věc a hotovo. Spadla klec.

bankovky

„Budu je mít“. Říkáte do telefonu, protože jste si na něco vzpomněl. A kvačíte domů rychlostí přímo nadsvětelnou. Zde hned kráčíte k jednomu známému, který vyprávěl pohádku o půjčce a o tom, jak dostal peníze týž den co podal žádost. Známý je doma a opakuje to, co vyprávěl v práci. Jeho žena skutečně potvrzuje, že dostali peníze týž den. A bez všelijakého papírování. Známí mu vyprávějí o tom co je to americká hypotéka bez dokládání příjmů, co si má vzít sebou k žádosti a předávají mu kontakt. Vy si tam zavoláte, oni potvrdí vyprávění sousedů a hned řeknou, co požadují. Druhý den tam jste se vším co chtěli. Dohoda o půjčce je sepsána a večer máte peníze na účtu. Druhý den tak může začít transakce vašeho života.