Karetní hra, při které nebudete ani dýchat

Poker je tradiční hrou karbaníků. Uměli jej kovbojové na divokém západě, vojáci, námořníci i muži v oblecích. O vítězi často rozhoduje jediný pohled, jediné gesto nebo vteřina zaváhání. Pokud chcete být v pokeru dobří, musíte mít nejenom štěstí na karty, ale musíte zvládnout i blafovat, musíte umět odhadovat myšlenky ostatních, nesmíte spouštět oči ze stolu, a soustředit se na každou jednotlivou kartu. Někdy jde o štěstí, ale většina z nejlepších hráčů jsou profesionálové, kteří mají hru perfektně přečtenou, a žádný jejich krok není náhoda.

dívka s esy

Jak začít poker hrát? Vůbec k tomu nepotřebujete desetitisícový kapitál ani chodit do kasina. Perfektním způsobem, jak začít, je hraní po internetu. Hra na internetu má tu výhodu, že nemusíte sázet skutečné peníze (ale můžete), a nemusíte se bát, že se znemožníte. Na druhou stranu se u obrazovky asi nikdy nenaučíte všechny psychologické triky, a dříve nebo později budete muset vyrazit mezi skutečné lidi. Ani tak se ale nemusíte obávat, že byste prohráli kalhoty. Spousta lidí hraje poker jen pro radost, a ve svém okolí jistě najdete někoho, s kým budete moci hrát jen tak pro radost.
rozdaný poker
Co když chcete hrát jako profesionálové? Tady už se bez kapitálu neobejdete. Budete se muset zaregistrovat, zaplatit startovné, a propracovat se skrze několik kol. Co vám bude odměnou? Samozřejmě, hlavním lákadlem je peněžní odměna. Odměny pro ty nejlepší na mezinárodních turnajích dosahují i milionů korun. Kromě toho ale přitahuje hráče i něco jiného. Jde o napětí, o radost ze hry, a o potěšení z bitvy nervů . Kromě toho, ti nejlepší na světě mají status (a peníze) srovnatelný se slávou sportovců nebo hvězd hudebního nebe. Tak neváhejte, třeba ve vás dřímá příští král této na první pohled snadné, ve skutečnosti ale velmi sofistikované hry.