Eco friendly domácnost

Většina zboží, které nakupujeme obsahuje různé druhy chemikálií proto, aby dobře vypadaly, déle vydržely nebo získaly potřebné vlastnosti. Ať už jsou to různé emulgátory, dochucovadla, sirupy, éčka v potravinách nebo jiné chemikálie, které se přidávají do čistících či kosmetických výrobků. Proto abychom se těmto nežádoucím přídavkům vyhnuli, musíme vynaložit značné úsilí. Různé toxické látky jsou obsaženy například i v pracích prášcích či gelech, avivážích a podobně. Část, z nich zůstane na oděvu a poté se dostane do styku i s kůží člověka. Další část odtéká s odpadní vodou a dostává se tak do země, vody či vzduchu a zatěžuje svou přítomností životní prostředí, jelikož většina je jen těžko odbouratelná.

suroviny pro domácí výrobu

Čistící a dezinfekční prostředky je vhodné používat při úklidu domácnosti. Každý chce mít doma čisto, účinně zneškodnit bakterie a prádlo mít čisté a svěží. Je však dobré se zamyslet i nad výběrem těchto prostředků údržby a úklidu. V současnosti nabízí i běžné řetězce drogerií eco friendly prostředky, které jak uvádí, nezatěžují tolik životní prostředí a jejich obaly jsou zcela recyklovatelné. Stačí si jen více číst etikety a informovat se u prodejců. Avšak někdy to může být pouze reklamní trik, tak je dobré mít se na pozoru a zjistit si více informací. Lze využít i specializované například bezobalové prodejny, které v případě, že mají ve svém sortimentu i drogerii, určitě budou poskytovat právě tu, která šetří přírodu.
výbava na běžný úklid chemickými prostředky

Kdo by chtěl zajít ještě dál ve své eco friendly domácnosti, může si čistící prostředky nebo i kosmetiku vyrobit doma sám. Čistící nebo dezinfekční účinek má například citron, ocet, jedlá soda, kyselina citronová, nebo dokonce i kypřící prášek do pečiva, esenciální oleje či kokosový olej. Kombinací těchto přísad vyrobíte účinné čistící prostředky za zlomkové ceny těch chemických, vaše domácnost bude zářit čistotou a životní prostředí nebude zatíženo chemickým koktejlem.