Domácnost

Eco friendly domácnost

Většina zboží, které nakupujeme obsahuje různé druhy chemikálií proto, aby dobře vypadaly, déle vydržely nebo získaly potřebné vlastnosti. Ať už jsou to různé emulgátory, dochucovadla, sirupy, éčka v potravinách nebo jiné chemikálie, které se přidávají do čistících či kosmetických výrobků. Proto abychom se těmto nežádoucím přídavkům vyhnuli, musíme vynaložit značné úsilí. Různé toxické látky jsou obsaženy například i v pracích prášcích či gelech, avivážích a podobně. Část, z nich zůstane na oděvu a poté se dostane do styku i s kůží člověka. Další část odtéká s odpadní vodou a dostává se tak do země, vody či vzduchu a zatěžuje svou přítomností životní prostředí, jelikož většina je jen těžko odbouratelná.

suroviny pro domácí výrobu

Čistící a dezinfekční prostředky je vhodné používat při úklidu domácnosti. Každý chce mít doma čisto, účinně zneškodnit bakterie a prádlo mít čisté a svěží. Je však dobré se zamyslet i nad výběrem těchto prostředků údržby a úklidu. V současnosti nabízí i běžné řetězce drogerií eco friendly prostředky, které jak uvádí, nezatěžují tolik životní prostředí a jejich obaly jsou zcela recyklovatelné. Stačí si jen více číst etikety a informovat se u prodejců. Avšak někdy to může být pouze reklamní trik, tak je dobré mít se na pozoru a zjistit si více informací. Lze využít i specializované například bezobalové prodejny, které v případě, že mají ve svém sortimentu i drogerii, určitě budou poskytovat právě tu, která šetří přírodu.
výbava na běžný úklid chemickými prostředky

Kdo by chtěl zajít ještě dál ve své eco friendly domácnosti, může si čistící prostředky nebo i kosmetiku vyrobit doma sám. Čistící nebo dezinfekční účinek má například citron, ocet, jedlá soda, kyselina citronová, nebo dokonce i kypřící prášek do pečiva, esenciální oleje či kokosový olej. Kombinací těchto přísad vyrobíte účinné čistící prostředky za zlomkové ceny těch chemických, vaše domácnost bude zářit čistotou a životní prostředí nebude zatíženo chemickým koktejlem.