Srdce jako ústřední jednotka všeho

Zdraví svého srdíčka může ovlivnit každý sám. Bohužel na jeho selhání umírá stále větší počet lidí. O něco větší riziko je u mužů, pro ženy začíná být rizikové období po přechodu. Proto, aby bylo srdce zdravé, stačí dodržovat pár základních věcí a rozhodně to není žádná věda . Ideální je, pokud nejste kuřák, jestli jste a máte problém s kouřením přestat, zkuste ho alespoň omezit, vaše srdce vám bude vděčné. U kuřáků jsou problémy se srdcem dva krát častější než u nekuřáků, což prokázaly poslední výzkumy v této oblasti.
pulzní trasování.jpg

Se srdečními nemocemi jsou úzce spjaty další zdravotní problémy jako vyšší hmotnost, krevní tlak nebo zvýšená hladina cholesterolu, tyto faktory byste měli mít pod kontrolou.

Zdravé jídlo a zdravý život

Do svého jídelníčku zařaďte hodně ovoce a zeleniny, méně solte a sportujte. Ani jedno z těchto patření nemusí být nepříjemné, i zdravé jídlo může být chutné, a co se týká pohybu, nemusíte se denně trápit ve fitku, postačí třicet minut svižné chůze, ta je nejen zdravá, ale pro člověka i nejpřirozenější pohyb. Alkoholické nápoje pijte příležitostně, sklenka vína denně rozhodně neublíží.

Strašákem dnešní doby je stres, to, že bychom se mu měli vyhýbat, není třeba nijak zdůrazňovat. Ono ale snadno se to říká, ale jak tomu čelit ve skutečném životě? Naučte se odpočívat a trávit čas v přírodě, přečíst pěknou knížku nebo navštívit kino či divadlo a dopřát tělu dostatek spánku. Pokud budete dodržovat uvedené rady, určitě tím svému srdíčku prospějete
bolest na hrudi.jpg

Příznaky a co dělat

Infarkt přichází jako blesk z čistého nebe. Ale i tak existují různé příznaky, které nasvědčují blížícím se problémům. Jedním z fyzických projevů je tlak na hrudi, který postupuje do ruky, nevolnost a zadýchávání. Jestliže se některý z těchto příznaků objeví, ihned volejte lékaře.