Smoothie mixér – rady pro začátečníky

Smoothie mixér je spotřebič, pomocí kterého se připravují ovocné či zeleninové koktejly a v té nádobě, ve které je koktejl připravován, může být následně i zkonzumován. Existují různé modely, některé umožňují kromě koktejlu také přípravu polévek, studených omáček, nutričních nápojů či dětské výživy. Chtěli byste také zkusit připravovat tyto koktejly? Pořiďte si tento přístroj!
detoxikační nápoje
Pro začátečníky se doporučuje si pořídit základní model za nižší cenu, aby zjistili, nakolik vážně to s tímto přístrojem myslí. Příkon by měl mít alespoň 350 W, což zajistí, že stroj zpracuje všechny druhy ovoce a zeleniny a zvládne dokonce i zmražené ovoce nebo led. Čím snadnější ovládání, tím ze začátku lépe. Dále je potřeba věnovat pozornost přenosným nádobám, kterých zkraje nemusí být spousta, protože vás přece jen smoothie nemusí chytnout. Je ovšem vhodné vybírat takový model, ke kterému není v budoucnu problém sehnat náhradní příslušenství.
Životnost mixéru prodlouží správná péče. Jedná se o vcelku nenáročný spotřebič, který dlouho vydrží při dodržování několika pravidel. Základem je mixér nepřetěžovat, což znamená, že se v něm budou mixovat pouze suroviny, na které je určený, a nebude se překračovat maximální doba nepřetržitého provozu. V návodu ale nemusí být přesně určeno, na jaké suroviny je přístroj určen. V tom případě platí, že nástroje o nižším výkonu se nebudou používat pro tvrdé potraviny, a když, tak se je doporučuje nakrájet na co nejmenší kousky.
Po každém použití je nutné přístroj umýt. Už při nákupu je dobré si zjistit, zda je rozebírání přístroje snadné a rychlé, protože se tak bude dít po každém jeho použití. Tím se předchází plísni v nádobách a rzi v případě kovových částí. Také plastové nádoby se musí pořádně umýt, protože mají tendenci uchovávat pachy.
červené smoothie
Pokud máte myčku, pořiďte si takový spotřebič, jehož součásti jsou vhodné pro mytí v myčce. A jak správně umýt mixér? Ještě před začátkem je nutné se ujistit, že je přístroj vypnutý a odpojený ze zásuvky, poté je teprve vhodné jej začít rozebírat. Základnu stačí otřít hadříkem, nožová část se propláchne pod tekoucí vodou, případně se dočistí kartáčkem na nádobí, a nádoba s víčkem se taktéž propláchne pod tekoucí vodou či umyje saponátem. Takto omyté součásti musí být zcela suché, než se budou vracet do přístroje, takže je vhodné je důkladně otřít nebo nechat uschnout samovolně.