Firma Coca-Cola bude prodávat i alkoholické nápoje

Dokonce ani po sametové revoluci neustal Coca – Colový boom. Coca – Cola se objevovala naprosto všude. Dříve bývala pouze v plastových láhvích a známí vodáci jí ředili červeným vínem. Tomuto mixu se říkalo houba.
plechovky coca coly
Málokdo ale ví, že Coca – Cola se chystá do České republiky dodávat i alkoholické nápoje . Nejedná se ale o žádnou starou známou houbu, ale například o takový Aperol, Cinzano nebo Campari. Nejen Coca – Cola ale i Sprite, Bonaqua a Fanta mají společného jmenovatele, kterým je Coca – Cola Hellenic.
coca cola reklama
Jmenovatel bude dodávat alkoholické nápoje dokonce do 17 zemí světa. Firma si klade velmi vysoký cíl a tím je, aby se stala jedničkou na českém trhu a to u všech možných nápojů. Jak nealkoholických, tak i těch alkoholických. Má v plánu zaměřit se také na prémiové značky, které by měly být tím potřebným opěrným pilířem.
V naší zemi má Coca – Cola vybudovanou rozsáhlou síť a jejich výrobky se prodávají ve velkém množství. Dá se tedy očekávat, že mezi dodavatele alkoholických nápojů vstoupí společnost jako platný hráč.
Coca – Cola zřejmě nezůstane pouze u dovozu omezeného sortimentu. Do budoucna se ještě plánuje realizace distribuce tvrdého alkoholu, jako je například Jack Daniel’s whiskey nebo gin, který známe pod názvem Bulldog.
dívka s colou
Zajímavostí je, že se v České republice každým rokem prodá okolo 78 miliónů litrů lihovin, což je v přepočtu na čistý líh okolo 26 miliónů litrů, což je opravdu velké číslo. Zhruba 20% tvoří zahraniční značky lihovin. Navíc se žádný výrazný úbytek konzumace neočekává. Češi se tedy nebudou jako jednotný celek přiklánět k limonádě, kterou v roce 2017 prezentoval legendární a skvělý Limonádový Joe. Limonáda je sice velmi dobrá, ale pro Čechy to není zrovna něco, čemu by dali přednost před lihovinami.